Rashford ia bën të hidhur Mourinhos rikthimin në Mançester

young 564x338

Marcus Rashford ishte heroi i mbrëmjes ku Jose Mourinho u kthye si kundërshtar në Old Trafford.

Sulmuesi anglez shënoi dy herë për United në fitoren 2-1 të “Djajve të Kuq” ndaj Tottenham, ekipit që drejtohet nga trajneri portugez.

Me këto 3 pikë, United e kalon në renditje Tottenhamin dhe ngjitet në vendin e gjashtë të renditjes, 8 pikë larg Chelsea të vendit të katërt, që fitoi 2-1 ndaj Aston Villa me golat e Abraham dhe Mount.

Ndërkohë, Leicester vijon serinë e rezultateve pozitive dhe ruan vendin e dytë pasi mposhti 2-0 Watford.