Atletico Madrid, 3 ndeshje radhazi pa fitore – A2

Atletico Madrid, 3 ndeshje radhazi pa fitore

Atletico Madrid ka barazuar 0-0 në transfertën ndaj Villarreal, duke e çuar në 3 numrin e ndeshjeve radhazi pa fitore.

Pas barazimit 1-1 ndaj Granadës dhe humbjes 0-1 ndaj Barcelonës, ekipi i drejtuar nga Simeone tregoi dhe një herë tjetër se ka probleme me gjetjen e golit.

Villarreal pati shumë raste të rrezikshme, por vetëm në pak prej tyre u desh ndërhyrja e portierit Oblak.

Atletico ia besoi gjithçka talentit Joao Felix, i cili ishte më aktiv se kurrë në këtë takim, por nuk ishte i saktë para portës.

Me këtë barazim, Atletico e sheh veten në vendin e gjashtë të renditjes, me 26 pikë.