Armando Sadiku, dygolësh në Spanjë

sadiku 600x338

Armando Sadiku ka shënuar në ndeshjen e radhës në kampionat të Malagës, që militon në ligën e dytë të Spanjës.

Sulmuesi shqiptar përfitoi nga rrëmuja në zonë dhe gabimi i mbrojtësve kundërshtarë pas një goditjeje këndi dhe kaloi në avantazh ekipin e tij.

Në pjesën e dytë, Sadiku shënoi edhe golin e dytë për ekipin e tij, kësaj radhe me 11-metërsh.

Sadiku ka shënuar 6 gola me Malagën në këtë sezon.