Futbollistët e Skënderbeut nuk dalin në stërvitje, burimet: Nuk kanë marrë pagat

stadiumiii 1100x620

Problemet me Skuadrën e Skënderbeut të Korçës duket se nuk kanë fund.

Kur dukej se situata u qetësua pas dënimit të rëndë nga ana e UEFA-s dhe skuadra nisi ringritjen, futbollistët nuk kanë dalë në stërvitje, e cila ishte planifikuar të zhvillohej në orën 14:30.

Burimet kanë bërë të ditur për A2 se ekipi nuk është paguar prej 4 muajsh, situatë e cila është shoqëruar tashmë edhe me revoltën e lojtarëve.

Arsyeja e vonesës së rrogave është ende e paqartë.