Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Lezhë, ndërron jetë një person

zjarrfikes aksidenti 600x338

Aksident i rëndë rrugor në aksin Shkodër-Lezhë, në afërsi të fshatit Melgushë.

Një person ka humbur jetën, ndërkohë që është kërkuar edhe ndihma e forcave zjarrfikëse për ndërhyrje të specializuar.

Njoftimi i policisë

Më datë 13.12.2019, rreth orës 11:45, në aksin rrugor Shkodër- Lezhë, në vendin e quajtur fshati Melgushë, mjeti tip Volkswagen me drejtues shtetasin A. P. 21 vjeç banues në fshatin Bushat, Shkodër, ka dalur nga rruga duke u përplasur me një mur rrethues, si pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme shtetasi M. F. 26 vjeç banues në fshatin Trush, Shkodër.

Shtetasi A. P është dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të aksidentit