Momenti i tmerrshëm kur shpërthen shtylla e tensionit gjatë tërmetit në Filipine

shtylla 600x338

Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë ndërkohë që toka dridhej.

Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi i fortë, njerëzit në rrugë nisin të ulërasin dhe të vrapojnë.

Pamjet vijnë nga Davao, në jug të ishullit Mindanao.