Tërmet i fuqishëm në Filipine, pishina krijon “tsunami”

termet filipine 597x338

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,8 të shkallës Rihter goditi ditën e dielë Filipinet.

Epiqendra ishte 61 km në jug-perëndim të Davaos. Tërmeti ka shkaktuar dëme në banesa, por deri tani nuk ka njoftime për viktima.

Në rrjetet sociale banorët e zonës kanë postuar foto dhe video, ku bie në sy videoja e një pishine e cila nga fuqia e tërmetit krijon dallgë, duke nxjerrë ujin jashtë.

Disa orë më vonë, një tjetër tërmet, kësaj radhe me magnitudë 5,7 goditi zonën.