United harron Watford, merr 3 pikë të rëndësishme në transfertë

Përditësuar më: 28/12/2019, ora 22:43
Untitled collage 63 1024x576

United harron Watford, merr 3 pikë të rëndësishme në transfertë

Përditësuar më: 28/12/2019, ora 22:43

Manchester United ka marrë 3 pikë mjaft të rëndësishme në ndeshjen e radhës në transfertë përballë Burnley, ku fitoi me rezultatin 0-2.

Goli i parë i takimit u shënua në minutën e 44 nga Anthony Martial, ndërsa dyfishoi shifrat në minutën e 95-të i përhershmi Rashford. Vendasit u përpoqën gjatë gjithë pjesës së dytë të barazonin takimin, por nuk ia dolën, duke lënë hapësira të mëdha në prapavijë, gjë që solli dhe golin e dytë.

Me këtë fitore, djemtë e Solskjaer marrin vendin e 5-të në renditje dhe hyjnë në garë për një biletë në Champions League për vitin e ardhshëm.