Mediat spanjolle aludojnë për largimin e Ronaldos nga Juventus

Publikuar më: 30/12/2019, ora 14:07
sport3

Mediat spanjolle aludojnë për largimin e Ronaldos nga Juventus

Publikuar më: 30/12/2019, ora 14:07

Disa media spanjolle kanë raportuar gjatë ditës së hënë se Cristiano Ronaldo po mendon të largohet nga Juventus në fund të këtij sezoni.

Për fenomenin portugez janë të interesuar 3 klube, me PSG në krye e cila është e gatshme t’i ofrojë një kontratë faraonike dhe më pas janë Manchester United dhe Sporting Lisbona.

Ronaldo ka oferta të shumta dhe nga Azia, por është shumë e vështirë që ai të largohet nga Europa.