Del video i aksidentit ku humbën jetën dy këmbësorët në Tiranë – A2

Del video i aksidentit ku humbën jetën dy këmbësorët në Tiranë

Sot Tirana u trondit nga një aksident i rëndë i ndodhur në rrugën “Xhanfize Keko”, në zonën e njohur si “Xhamlliku”.

Pamjet e kapura nga kamera tregojnë qartë dinamikën e aksidentit që i ka kushtuar jetën dy këmbësorëve të pafajshëm, Erion Balla dhe Hidajete Salliu.

Ndërkohë që automjeti tip Golf tenton të futet në një rrugicë në të djathtën e tij, ndërkohë që mjeti tjetër i tipit “New Beatle” po e parakalon  me shpejtësi marramendëse. Golfi me sa duket nuk e sheh ardhjen e makinës dhe tenton të manovrojë,  duke e bërë të pashmangshëm impaktin.