Migjen Basha shënon golin e parë në Australi

basha ok 600x338

Migjen Basha ka shënuar golin e tij të parë në kampionatin australian të futbollit.

Mesfushori shqiptar shënoi golin e dytë të skuadrës së tij, Melbourne Victory, në fitoren 4-0 ndaj Newcastle Jets.

33-vjeçari përfitoi nga një top i kthyer nga grushtimi i portierit dhe dërgoi topin në rrjetë me të djathtën.