Atentat arbitrit, ndërpritet futbolli në Qipro – A2

Atentat arbitrit, ndërpritet futbolli në Qipro

arbitri 1100x620

Federata e Futbollit e Qipros ka vendosur që të pezullojë për një kohë të pacaktuar çdo aktivitet futbollistik në vend.

Shkak u bë bojkoti i arbitrave pasi njërit prej kolegëve të tyre ju vendos një bombë në makinë.

Sipas policisë, bomba shpërtheu në çatinë e makinës së arbitrit Andreas Constantinou, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Federata e dënoi atentatin duke e cilësuar atë si “akt terrorist që ka si qëllim të trembë arbitrat dhe që dëmton sportin”.