Tjetër aksident i frikshëm në Dakar 2020, piloti në rrezik për jetën

aksidenti 1 1100x620

Pas aksidentit që i kushtoi jetën pilotit Paulo Goncalves, garat e Dakar janë pushtuar sërish nga frika. Në etapën e 11-të, një tjetër pilot u përfshi në një incident shumë të rëndë.

Edwin Straver, 48-vjeçari holandez u rrëzua në një prej kthesave të pistës, ndërsa pësoi atak kardiak dhe u dëmtua rëndë në shtyllën kurrizore.

Straver ndodhet në gjendje kritike për jetën, në spitalin e Rijadit, në Arabinë Saudite.