Tragjike në Kurbin, humb jetën fëmija 2 vjeç pas zjarrit në banesë – A2

Tragjike në Kurbin, humb jetën fëmija 2 vjeç pas zjarrit në banesë

zjarriii 1 1100x620
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 15:00 në Sanxhak, Kurbin. Një banesë është përfshirë nga zjarri dhe për pasojë ka humbur jetën një fëmijë 2 vjeç.

Mësohet se shërbimet e policisë dhe të zjarrfikëses kanë gjetur në ambientet e brendshme të banesës trupin e pajetë fëmijës.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies. Janë ende të paqarta shkaqet e rënies së zjarri.

  • LAJMI I FUNDIT | Konferenca e Donatorëve, mblidhen 1,15 mld euro për rindërtimin pas tërmetit
  • LAJMI I FUNDIT | Franca ofroi 60 milionë euro, Gjermania 11 milionë, Serbia 2 milionë
  • LAJMI I FUNDIT | Suedia, 5,6 milionë euro fonde dhe grante, Holanda, 3 milionë euro
  • LAJMI I FUNDIT | Danimarka dhe Polonia ofruan nga 2,7 milionë euro për rindërtimin
  • LAJMI I FUNDIT | Greqia, 2,5 milionë euro, Sllovakia, 250 mijë euro, Sllovenia, 300 mijë euro
  • LAJMI I FUNDIT | Grupi Islamik i Zhvillimit ofroi 365 mln euro në programe financimi, 50 mln euro
  • LAJMI I FUNDIT | Emiratet e Bashkuara Arabe do ndërtojnë 2 mijë njësi banimi, rreth 70 mln euro
  • LAJMI I FUNDIT | Katari, 5 milionë dollarë, qeveria amerikane ofroi 5 mln USD në total