Liverpool-in s’e ndan askush, e pëson edhe Manchester United – A2

Liverpool-in s’e ndan askush, e pëson edhe Manchester United

liverpool 1100x620

Fitorja e 21 në 22 javë kampionat. Këtë herë, viktimë e Liverpool-it ka qenë Manchester United.

“The Reds” triumfuan minimalisht me një gol nga gjiganti i mbrojtjes Van Dijk, i cili realizoi pas 14 minutash lojë dhe një tjetër nga Salah në sekondat e fundit të ndeshjes.

Liverool është duke shkuar i sigurt drejt titullit kampion në Premier League, ku deri tani ka arritur të grumbullojë 64 pikë nga 66 të mundshme, me një golavarazh 52 gola të shënuar dhe vetëm 14 të pasur.

Ndjekësi më i afërt është Manchester City, me një diferencë prej 16 pikësh.