1 pikë 18 milionë euro, kontrata e çuditshme për lojtarin e Interit – A2

1 pikë 18 milionë euro, kontrata e çuditshme për lojtarin e Interit

pinaaaa 1100x620

Andrea Pinamonti, lojtari që është në pronësi të Interit, mund t’i kushtojë 18 milionë euro skuadrës së Genoa-s.

Në kontratë thuhet se Genoa ka detyrim t’i paguajë Interit 18 milionë euro që në pikën e parë të fituar pas datës 1 shkurt.

Për këtë arsye, skuadra nuk do të mbajë më në ekip lojtarin dhe menaxheri i tij është takuar këtë të premte me drejtuesit e skuadrës. Për Andrea Pinamontin intereson edhe Spal dhe Cagliari.