Nadal godet pa dashje vajzën e topave, i kërkon falje duke e puthur – A2

Nadal godet pa dashje vajzën e topave, i kërkon falje duke e puthur

Rafael Nadal goditi me top në kokë vajzën që mban topat në ndeshjen ndaj Federico Delbonis, të vlefshme për Australian Open.

Tenisti spanjoll, gjatë shkëmbimeve me argjentinasi, goditi keq një top duke e dërguar drejt e në kokën e 13-vjeçares Anita. Menjëherë, Nadal shkoi te vajza dhe e puthi në faqe.

Ndërkohë, ditën tjetër, Nadal e takoi sërish Anitën dhe i dhuroi një kapelë me shkrimin: “Për shoqen time, Anita”.

  • LAJMI I FUNDIT | Konferenca e Donatorëve, mblidhen 1,15 mld euro për rindërtimin pas tërmetit
  • LAJMI I FUNDIT | Franca ofroi 60 milionë euro, Gjermania 11 milionë, Serbia 2 milionë
  • LAJMI I FUNDIT | Suedia, 5,6 milionë euro fonde dhe grante, Holanda, 3 milionë euro
  • LAJMI I FUNDIT | Danimarka dhe Polonia ofruan nga 2,7 milionë euro për rindërtimin
  • LAJMI I FUNDIT | Greqia, 2,5 milionë euro, Sllovakia, 250 mijë euro, Sllovenia, 300 mijë euro
  • LAJMI I FUNDIT | Grupi Islamik i Zhvillimit ofroi 365 mln euro në programe financimi, 50 mln euro
  • LAJMI I FUNDIT | Emiratet e Bashkuara Arabe do ndërtojnë 2 mijë njësi banimi, rreth 70 mln euro
  • LAJMI I FUNDIT | Katari, 5 milionë dollarë, qeveria amerikane ofroi 5 mln USD në total