17-vjeçari i Dortmundit “vallëzon” me topin dhe shënon një eurogol

Një gol i jashtëzakonshëm ka qenë ai i 17-vjeçarit të Dortmundit, Giovani Reyna në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë përballë Werder Bremen.

I riu me pasaportë amerikane gënjeu disa nga kundërshtarët para se të dërgonte me mjeshtri një top në rrjetë, gol ky që do mbetet gjatë në memorien e djaloshit.