Ambasadorja amerikane: Përfundoni një kod zgjedhor

EP8W4XtXkAAihhq 600x338

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, u ka bërë thirrje të gjithë aktorëve politikë që të vazhdojnë dialogun që kanë nisur për reformën zgjedhore.

Në një njoftim të shkurtër në Twitter pas takimit me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thuhet se ambasadorja Kim “nxiti të gjitha palët të qëndrojnë në tryezë dhe të përfundojnë një kod zgjedhor”.

Ambasadorja gjithashtu konfirmoi mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për institucionet dhe praktikat demokratike në Shqipëri.