Garda ndalon me armë dhe para Vladimir Gjutën – A2

Garda ndalon me armë dhe para Vladimir Gjutën

Garda e Republikës, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, njoftojnë se kanë arrestuar mëngjesin e së hënës, pranë godinës së Partisë Socialiste, shtetasin Vladimir Gjuta, i cili njihet si i dyshuari kryesor për sulmin me lëndë shpërthyese ndaj farmacisë së babait të ish ministrit Saimir Tahiri.

Vladimir Gjuta u arrestua pranë “Sheshit të dollarit” me një armë zjarri makarov dhe një sasi të madhe eurosh.

Sipas dëshmive nga vendngjarje, 5 policë dhe Gardistë u angazhuan për të vënë në pranga Vladimir Gjutën, i cili dyshohet se ka tentuar të futet në godinën e PS, brenda së cilës po mbahej mbledhja e Kryesisë.

  • LAJMI I FUNDIT | Shkon në 16 numri i viktimave nga Covid-19, ndërron jetë 78-vjeçari nga Durrësi
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 18 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 277 numri total i rasteve të konfirmuara
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Mosha mesatare e rasteve me COVID-19 është 50 vjeç
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 81 të shtruar në shërbimin infektiv, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 143 raste në Tiranë, 30 në Durrës, 4 në Lushnje, 8 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 23 raste në Fier, 6 në Kavajë, 2 në Rrogozhinë, 16 në Korçë, 2 në Mirditë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 1 rast në Berat, 8 në Has, 5 në Krujë, 4 në Tropojë, 4 në Pukë