Spektakli i tifozëve në derbin e Milanos

Milani dhe Interi dhuruan një 90 minutësh spektakolar, ku në fund triumfuan zikaltrit 4-2 pasi përmbysën disavantazhin e dy golave në pjesën e parë.

Por spektakli në derbin e Milanos nisi fillimisht me tifozët në tribunat e San Siros. Dy tifozëritë dhuruan një koreografi fantastike.