Tokio 2020, kampionët e Brazilit kualifikohen në ndeshjen e fundit

Brazil u23 1100x620

Brazili ia doli të kualifikohet në Lojërat Olimpike. Përfaqësuesja e 23-vjeçarëve mundi 3-0 Argjentinën në ndeshjen e fundit në grupe për të siguruar biletën e Olimpiadës.

Paulinho dhe dy golat e Mateus Cunha i dhanë mundësinë Brazilit të marrë pjesë për herë të 14-të në Lojërat Olimpike.

Argjentina, ndërkohë, nuk ndikohej nga rezultati i kësaj përballjeje teksa e kishte siguruar kualifikimin prej 3 ndeshjesh, me fitoret ndaj Uruguait dhe Kolumbisë.

Kombëtarja “Selesao” mban medaljen e artë të Lojërave Olimpike pas suksesit në Rio De Zhaneiro  ndërkohë që në të kaluarën kanë mundur të sigurojnë edhe tre medalje argjendi e dy bronzi.