Sociedad pranë finales së Kupës së Mbretit

KUPA E MBRETIT SPANJE frame 0 1100x620

Real Sociedad po tregon një formë të shkëlqyer në Spanjë.

Pasi eleminuan gjigantët e Realit të Madrid, Sociedad ka bërë gjysmën e punës edhe në takimin e parë gjysmëfinal të Kupës së Mbretit ndërsa mundën 2-1 skuadrën e Mirandes, që militon në Ligën e dytë spanjolle.

Golat e Ojarzabal dhe talentit tjetër Odegaard e afrojnë Real Sociedad edhe më shumë me finalen e madhe, atje ku përballë do të jetë një mes Athletic Bilbao apo Granada.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 705 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 17 viktima në 24 orët e fundit, 839 në total
  • LAJMI I FUNDIT | Po trajtohen 484 pacientë, 38 në terapi intensive, 13 pacientë të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | Janë kryer 2.186 testime, 528 të shëruar