Grabitet argjendaria pak metra larg Drejtorisë së Policisë, shpallet në kërkim autori – A2

Grabitet argjendaria pak metra larg Drejtorisë së Policisë, shpallet në kërkim autori

vlcsnap 2020 02 15 13h54m53s165 1100x620

Një argjendari është grabitur këtë mesditë në Elbasan në lagjen “Aqif Pasha”. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një person i maskuar dhe i armatosur është futur në argjendari dhe ka kërcënuar me armë shitësen, duke marrë sende me vlerë.

Policia ka shkuar në vend ngjarje dhe po heton për identifikimin e autorit. Ajo që e bën edhe më të rëndë ngjarjen është se ka ndodhur në një argjendari që ndodhet pak metra larg Drejtorisë së Policisë.

Policia bëri të ditur se ka identifikuar autorin dhe e ka shpallur në kërkim. Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma pistoletë që është përdorur për vjedhjen.

  • LAJMI I FUNDIT | Konferenca e Donatorëve, mblidhen 1,15 mld euro për rindërtimin pas tërmetit
  • LAJMI I FUNDIT | Franca ofroi 60 milionë euro, Gjermania 11 milionë, Serbia 2 milionë
  • LAJMI I FUNDIT | Suedia, 5,6 milionë euro fonde dhe grante, Holanda, 3 milionë euro
  • LAJMI I FUNDIT | Danimarka dhe Polonia ofruan nga 2,7 milionë euro për rindërtimin
  • LAJMI I FUNDIT | Greqia, 2,5 milionë euro, Sllovakia, 250 mijë euro, Sllovenia, 300 mijë euro
  • LAJMI I FUNDIT | Grupi Islamik i Zhvillimit ofroi 365 mln euro në programe financimi, 50 mln euro
  • LAJMI I FUNDIT | Emiratet e Bashkuara Arabe do ndërtojnë 2 mijë njësi banimi, rreth 70 mln euro
  • LAJMI I FUNDIT | Katari, 5 milionë dollarë, qeveria amerikane ofroi 5 mln USD në total