Tentuan ta grabisnin, 77-vjeçari reagon si një boksier profesionist

Një 77-vjeçar në Kardif u tentua të grabitej nga një person sapo tërhoqi para nga një bankomat.

Ngjarja ka ndodhur më 5 shkurt, por tashmë janë publikuar pamjet, ku “gjyshi” tregoi se këtë herë grabitësi kishte zgjedhur “prenë” e gabuar duke u gënjyer nga mosha.

77-vjeçari reagoi menjëherë, duke marr pozicionin e një boksieri profesionist dhe e goditi me grusht grabitësin.

Policia tha në një deklaratë se grabitësi kishte dalë duarbosh dhe tashmë është në kërkim nga policia.