F1, Alfa Romeo zbulon njëvendëshen e re

Alfa Romeo Racing ka zbuluar njëvendëshen me të cilën do të zbresë në pistë për Botërorin e Formula 1 të këtij viti.

Kimi Raikkonen dhe Antonio Giovinazzi prezantuan makinën me emrin C39, pasardhësja e C38 të vitit 2019.

Alfa Romeo ka vendosur të vazhdojë me ngjyrën e kuqe dhe të bardhë, me disa elementë të zinj.