Kapet një sasi e madhe kokaine në Maqedoninë e Veriut, në një magazinë frutash – A2

Kapet një sasi e madhe kokaine në Maqedoninë e Veriut, në një magazinë frutash

Policia e Maqedonise 1100x620

Një sasi e madhe kokaine, e cila dyshohet të jetë më shumë se 1 ton, është kapur nga policia e Maqedonisë së Veriut në bashkëpunim edhe me policinë italiane në fshatin Krushopek, Shkup.

Sipas mediave maqedonase, dyshohet se droga ka ardhur nga Amerika Latine dhe është future nga Mali i Zi, ndërsa kishte si destinacion Slloveninë.

Mësohet se të paktën 3 persona janë vënë në pranga nga ky operacion.