Sulm me thikë në një xhami në Londër, policia ndalon agresorin

Sulm me thike ne Londer arrestohet agresori 1100x620

Një person është vënë në pranga nga policia, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur pas një sulmi me thikë në një xhami në Londër.

“Policia u njoftua për një sulm me thikë në xhami rreth orës 15:10, me atë lokale, dhe mbërriti menjëherë në vendngjarje. Një person u gjet i plagosur me thikë, ndërsa një tjetër u ndalur me dyshimin e tentativës së sulmit.

Rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja janë ende të paqarta, ndërsa policia ka publikuar edhe një video nga momenti i arrestimit.