Sondazh: Si ka ndryshuar figura e babait në familje ndër vite?
  • Më i zënë në punë 38%
  • Ndihmon në shtëpi 31%

Kamberi gol spektakolar dhe asist, shqiptari po habit Gerrard tek Rangers

23 Shkurt 2020, 17:37 | Futboll

Ndoshta barazimi 2-2 me modestët e St.Johnston ka vulosur humbjen e çdo mundësie për Rangers Glasgow që të të kapë rivalët e Celtic në kampionatin skocez, por të paktën fansat kanë shijuar një gol vërtetë të bukur.

Tifozët kuqezi madje do të jenë edhe më të lumtur, se bëhet fjalë për golin e parë të Florian Kamberit, sulmuesit 24-vjeçar që pritet të veshë së shpejti fanellën e Kombëtares kuqezi.

Goli i Kamberit

Sulmuesi shënoi golin e barazimit në pjesën e dytë, 4 minuta pasi kishte hyrë si zëvendësues, duke goditur mjeshtërisht një top në ajër që i la pak shpresa portierit rival.

Shqiptari nuk u mjaftua me golin e shkëlqyer, por dha dhe asist në golin e barazimit të dytë të Ranger.

Asist i Kamberit

Steven Gerrard, që ka thënë fjalë të mira për të gjatë javës dhe pas Europa League, tashmë ka të gjitha provat për ta futur si titullar në ndeshjet në vijim.

Kamberi pritej të debutonte me Shqipërinë, por një problem me lejekalimin e FIFA-s nga Zvicra e ka shtyrë datën. Por Reja po fillon të fërkojë duart.