Kualifikueset e Botërorit 2023, Shqipëria e basketbollit triumfon ndaj Qipros – A2

Kualifikueset e Botërorit 2023, Shqipëria e basketbollit triumfon ndaj Qipros

Pas një performance të mirë por të pafat ndaj Portugalisë, Shqipëria e basketbollit për meshkuj merr fitoren e merituar ndaj Qipos, në kuadër të kualifikuesve për Botërorin e vitit 2023.

Kuqezinjtë fituan në parketin e akademisë sportive “Dhimitraq Goga” në Durrës me rezultatin 71-64, pas një përmbysje të bukur në pjesën e tretë dhe të katërt të ndeshjes.

Shqipëria do të fluturojë tashmë në Bjellorusi ku do të ndeshet me ekipin vendas për një ndeshje përcaktuese për fatin e grupit.