Gafa e pafalshme e De Gea-s

David De Gea, portieri i Manchester United, vlerësohet si një nga më të mirët në botë në pozicionin e tij, por ndeshjen e kësaj jave ndaj Everton e ka nisur në mënyrë të tmerrshme.

Portieri spanjoll realizoi një gafë të pafalshme vetëm pas 3 minutash loje, duke ndëshkuar skuadrën e tij.

De Gea mori një top në zonën e tij dhe në momentin e largimit, e përplasi atë te sulmuesi i Everton Calvert-Lewin, i cili më pas përfundoi në rrjetë.