Zjarr në një apartament në Korçë

pallatiiiii 1100x620

Një apartament është përfshirë nga flakët në qytetin e Korçës.

Mësohet se në apartament jetonin me qira tre studentë, të cilat kanë mundur të dalin pa pësuar lëndime.

Forcat zjarrfikëse bënë të mundur lokalizimin dhe shuarjen e flakëve, ndërsa dyshohet që zjarri të ketë nisur nga një pajisje elektrike, e cila përdorej për ngrohje.