Mënyra e re e të përshëndeturit në Kinë pas koronavirusit – A2

Mënyra e re e të përshëndeturit në Kinë pas koronavirusit

takim kembesh 1100x620

Një video humoristike është shfaqur së fundmi në rrjetet sociale, rreth një përshëndetje të re, që ka nisur të aplikohet në Kinë për shkak të virusit të ri që ka goditur vendin.

Duke qenë se kontaktet e afërta me njerëzit, shtrëngimi i duarve, puthjet dhe përqafimet ndalohen, si masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, njerëzit kanë vendosur të takojnë këmbët.

Videoja është përhapur gjerësisht në këtë moment të vështirë për botën, dhe duket se njerëzit në zonat e rrezikuara nuk e kanë humbur sensin e humorit, e kanë nisur të aplikojnë përshëndetjen këmbë më këmbë.

  • LAJMI I FUNDIT | Shkon në 16 numri i viktimave nga Covid-19, ndërron jetë 78-vjeçari nga Durrësi
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 18 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 277 numri total i rasteve të konfirmuara
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Mosha mesatare e rasteve me COVID-19 është 50 vjeç
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 81 të shtruar në shërbimin infektiv, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 143 raste në Tiranë, 30 në Durrës, 4 në Lushnje, 8 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 23 raste në Fier, 6 në Kavajë, 2 në Rrogozhinë, 16 në Korçë, 2 në Mirditë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 1 rast në Berat, 8 në Has, 5 në Krujë, 4 në Tropojë, 4 në Pukë