PSG përmbys Dortmundin, Neymar protagonist, Haaland jo

neymar 1100x620

Paris Saint Germain në stadiumin e saj të boshatisur nga frika e koronavirusit kualifikohet si një nga tetë ekipet më të mira të Champions League, duke përmbysur gjermanët e Borussia Dortmund me rezultatin 2-0.

Golat u shënuan të gjitha në pjesën e parë me brazilianin Neymar me një goditje të bukur me kokë dhe nga mbrojtësi spanjoll Bernat.

Loja disi e barabartë në raste dhe në mbajtjen e topit favorizoi francezët, ndërkohë që talenti i Dortmundit, norvegjezi Halaand, kësaj radhe nuk mundi të bëj mrekullinë.