Koronavirusi, pezullohet edhe La Liga

la liga 1100x620

Pas një ditë më parë kishte vendosur t’i zhvillonte ndeshjet pa tifozë, Federata Spanjolle e Futbollit ka marrë vendimin e pezullimit të La Liga-s.

Po ashtu do të pezullohen edhe ndeshjet e futbollit në kategorinë e dytë dhe në ligat inferiore në Spanjë, si masë paraprake për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Deri tani, në Spanjë janë konfirmuar mbi 2200 raste me koronavirus, nga të cilët 55 persona kanë ndërruar jetë.