Fitoi gjithçka me Realin, ish-presidenti në terapi intensive nga koronavirusi

sanz 1100x620

Lorenzo Sanz, presidenti i Real Madrid nga viti 1995 deri në 2000, është shtruar sot në terapi intensive në një klinikë spanjolle të kryeqytetit spanjoll.

Gjendja e 76-vjeçarit u përkeqësua sitën e djeshme pas 8 ditësh temperature, pasi kishte mungesë të theksuar në frymëmarrje.   

Edhe pse jo zyrtarisht e konfirmuar, mjekët dyshojnë për infeksion nga COVID-19.

Lorenzo Sanz në drejtimin e “Galacticos” ka fituar 2 Champions League, 1 Kupë Interkontinentale, një Super kupë spanjolle dhe një Europa League.

  • LAJMI I FUNDIT | Komiteti i Ekspertëve: Masat e vendosura para 2 javësh kanë dhënë efekt
  • LAJMI I FUNDIT | Komiteti i Ekspertëve: Vijon kufizimi i lëvizjeve nga ora 20:00 deri në 06:00
  • LAJMI I FUNDIT | Komiteti i Ekspertëve: Baret dhe restorantet të mbyllura nga ora 20:00
  • LAJMI I FUNDIT | Komiteti i Ekspertëve: Shkollat e mesme në zonat e riskut vijojnë online
  • LAJMI I FUNDIT | Komiteti i Ekspertëve: Deri në këto momente janë vaksinuar rreth 9000 persona
  • LAJMI I FUNDIT | Fluturimet me Britaninë e Madhe vijojnë të jenë të pezulluar
  • LAJMI I FUNDIT | Komiteti i Ekspertëve: Kemi vënë re një tendencë në ulje të indikatorit R