U deklarua pozitiv ndaj COVID-19, Brataj: Është normale kur je në front, jam në përmirësim – A2

U deklarua pozitiv ndaj COVID-19, Brataj: Është normale kur je në front, jam në përmirësim

maxresdefault 1 1 1100x620

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, ka përshëndetur të gjithë përmes rrjeteve sociale, pasi sot u zbulua se mjeku i njohur ishte konfirmuar pozitiv ndaj koronavirusit.

Mirembrema te gjitheve.Ju falenderoj pa mase per interesimin tuaj te sinqerte. Vertete eshte shume emocionuese per mua…

Gepostet von Skender Brataj am Dienstag, 24. März 2020

Brataj sqaroi se gjendet në “një fazë të lehtë” të sëmundjes dhe se po kurohet në shtëpi, me temperaturën që ka rënë nga dita e djeshme.

“Është normale, që sado masa parandaluese të marrësh, në front mund të dëmtohesh në këtë luftë të padukshme, ndërsa ju mundeni të ekspozoheni sa më pak”, ishte mesazhi i drejtorit të Urgjencës Kombëtare.

  • LAJMI I FUNDIT | Shkon në 16 numri i viktimave nga Covid-19, ndërron jetë 78-vjeçari nga Durrësi
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 18 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 277 numri total i rasteve të konfirmuara
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Mosha mesatare e rasteve me COVID-19 është 50 vjeç
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 81 të shtruar në shërbimin infektiv, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 143 raste në Tiranë, 30 në Durrës, 4 në Lushnje, 8 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 23 raste në Fier, 6 në Kavajë, 2 në Rrogozhinë, 16 në Korçë, 2 në Mirditë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 1 rast në Berat, 8 në Has, 5 në Krujë, 4 në Tropojë, 4 në Pukë