Manastirliu jep lajmin e mirë: Mes të shëruarve me koronavirus, një mjek dhe një infermier – A2

Manastirliu jep lajmin e mirë: Mes të shëruarve me koronavirus, një mjek dhe një infermier

manastirliu task forca koronavirus 1100x620

Pas të dhënave zyrtare që publikohen çdo ditë në mesditë për situatën nga koronavirusi, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë me publikun për shërimin nga kjo sëmundje të një mjeku dhe një infermieri.

Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

“Sot lajmi i mirë është shërimi i një mjeku dhe një infermieri mes 7 qytetarëve të tjerë që sot rezultuan negativë në dy testet e njëpasnjëshme për COVID-19”, shkruan Manastirliu.

Mjeku i spitalit të Durrësit dhe një infermier i Spitalit “Shefqet Nroqi” tashmë të shëruar ndodhen në shtëpitë e tyre ku do të vazhdojnë të jenë të vetizoluar edhe për 14 ditë”, tha ministrja.

Në fund Manastirliu përsëriti thirrjen ndaj qytetarëve që të respektojnë distancimin social dhe të zbatojnë masat e higjienës personale për të ndalur përhapjen e COVID-19.