Mbledhja e Këshillit të Sigurisë do mbahet me video-konferencë – A2

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë do mbahet me video-konferencë

ilir meta per msqedonini 1100x620

Presidenca njofton se mbledhja e Këshillit të Sigurisë e parashikuar për t’u mbajtuar mesditën e sotme do të zhvillohet përmes një video konference për të evituar distancën e afërt, për shkak të koronavirusit.

Në fund të takimit institucioni i Presidencës do të nisë një njoftim për mediat për diskutimet që do të ketë në këtë mbledhje.

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, të thërritur nga Presidenti Meta pritet të diskutohet për masat e tjera që duhet të ndërmerren për përballimin e pandemisë së Covid-19.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 18 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 277 numri total i rasteve të konfirmuara
  • LAJMI I FUNDIT | Shkon në 16 numri i viktimave nga Covid-19, ndërron jetë 78-vjeçari nga Durrësi