Rama: “Lasgushi” ngarkohet me pajisje mjekësore në Stamboll – A2

Rama: “Lasgushi” ngarkohet me pajisje mjekësore në Stamboll

Pak ditë parë, Kryeministri Rama u shpreh se ka folur me Erdoganin për të marrë pajisje mjekësore nga Turqia.

Nuk ka zgjatur shumë dhe në mesnatë, Rama ka bërë të ditur se avioni i “Air Albania”, “Lasgushi”, ishte duke u ngarkuar me këto pajisje në Turqi.

“Lasgushi duke u ngarkuar në Stamboll me armë për mbrojtjen e jetës së pacientëve dhe mjekëve tanë”, ka shkruar Rama në Facebook, ndërsa bashkëngjitur ka postuar edhe disa foto.

  • LAJMI I FUNDIT | Shkon në 16 numri i viktimave nga Covid-19, ndërron jetë 78-vjeçari nga Durrësi
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 18 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 277 numri total i rasteve të konfirmuara
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Mosha mesatare e rasteve me COVID-19 është 50 vjeç
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 81 të shtruar në shërbimin infektiv, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 143 raste në Tiranë, 30 në Durrës, 4 në Lushnje, 8 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 23 raste në Fier, 6 në Kavajë, 2 në Rrogozhinë, 16 në Korçë, 2 në Mirditë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 1 rast në Berat, 8 në Has, 5 në Krujë, 4 në Tropojë, 4 në Pukë