Shkon në 212 numri total i rasteve të konfirmuara në Shqipëri, 10 viktima

Publikuar më: 29/3/2020, ora 11:32
Infektivi 1 koronavirus covid 828x579

Shkon në 212 numri total i rasteve të konfirmuara në Shqipëri, 10 viktima

Publikuar më: 29/3/2020, ora 11:32

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se ka shkuar në 212 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, ndërsa 10 persona kanë ndërruar jetë.

Në 24 orët e fundit janë testuar 111 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 15 raste të reja me COVID-19.

Deri në këto momente janë testuar 1436 raste të dyshuara dhe prej tyre janë 212 rastet e konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive

 • Tiranë 121 raste
 • Durrës 12 raste
 • Lushnje 4 raste
 • Elbasan 5 raste
 • Fier 22 raste
 • Kavajë 4 raste
 • Rrogozhinë 2 raste
 • Korçë 12 raste
 • Vlorë 5 raste
 • Shkodër 5 raste
 • Lezhë 5 raste
 • Berat 1 rast
 • Has 2 raste
 • Krujë 5 raste
 • Tropojë 3 raste
 • Pukë 3 raste
 • Mirditë 1 rast