Grabitësit i hyjnë në shtëpi, vidhet dhe rrihet ylli i Tottenham

Persona të armatosur dhe të maskuar grabitën mëngjesin e së mërkurës banesën e futbollistit Dele Alli, duke e kërcënuar yllin e ekipit të Tottenham dhe duke e goditur me grushte.

Mesfushori anglez ka pësuar disa dëmtime të lehta në fytyrë si pasojë e kësaj ngjarje të rëndë, të cilat janë pa pasoja.

Dy persona të maskuar hynë në banesën e Alli në Londër pas mesnatës dhe kërcënuan talentin e Spurs, që ishte izoluar së bashku me vëllanë e tij, partneret dhe një mik.

Pas debateve, grabitësit e qëlluan Delle disa herë dhe më pas rrëmbyen nga shtëpia ora dhe bizhuteri përpara se të largoheshin.

Banesa e 24-vjeçarit është e pajisur e gjitha me kamera sigurie, filmimet e të cilave tashmë ndodhen në polici, për zbulimin e ngjarjes së rëndë dhe kapjen e autorëve.