Leverkusen në luftë për Champions, Werder prek fundin e tabelës

WERDER LEVERKUSEN frame 158 1100x620

Werder Bremen–Bajer Leverkusen ishte ndeshja e cila mbylli javën e 26-të të Bundesligës gjermane, kampionatin e vetëm të rikthyer prej muajit mars.

Në “Weser Stadium”, triumfuese doli skuadra mike e Bajern Leverkusen e cila fitoi me rezultatin 4-1.

Aspirinat e rinisën kampionatin atje ku e kishin lënë, me një fitore dhe me goleadë. Leverkusen e sheh veten me plot 50 pikë, në vendin e 5, vetëm 1 pikë larg vendit të fundit që të dërgon në Champions League.