Polemika nga Vllaznia, akuza nga kapiteni Lika: Rivalët janë stërvitur fshehurazi

Mes masave higjienike dhe ndjekjes së protokollit të rregullave, nisi përgatitjet për herë të parë në grup, edhe skuadra e Vllaznisë.

Kapiteni i shkodranëve, Gilman Lika, nuk i kurseu polemikat për kushtet të pabarabarta të Vllaznisë kundrejt kundërshtarët, ku sipas tij skuadrat e tjera, janë stërvitur prej javësh në fshehtësi.

Traumat e lojtarëve, ndërkohë, janë shqetësimi i vetëm i mjekut të klubit, Zydih Çoba, ndërsa sa i përket masave ai shprehet se është se futbollistët shkodranë po i zbatojnë me të gjitha mundësitë që kanë.

Pas 2 javësh në karantinë të detyruar, u rikthye në drejtimin e Vllaznisë edhe trajneri maqedonas Mirsad Jonuz.