Kim dhe Soreca, vizitë Ramës para protestës

kim soreca 1100x620

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, dhe ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, kanë takuar kryeministrin Edi Rama disa minuta para protestës së paralajmëruar për sot, në orën 17:30.

Takimi u zhvillua në Kryeministri, aty ku është parë edhe një numër i madh forcash policore.