Lazio si Munchengladbah, fton tifozët të mbushin stadiumin me portrete

LAZIO TIFOZET VIRTUALE frame 586 1100x620

Vendosja e fotografive të tifozëve në shkallët e stadiumeve për të krijuar iluzionin e një atmosfere të ngrohtë është kthyer në modë tanimë nga shumë klube.

Pas Dinamo Mink, klubit ideator të këtij trendi dhe gjermanëve të Gladbah në Bundesligë edhe klubi italian i Lazio i ka propozuar mbështetësve të skuadrës të dorëzojnë portretet e tyre për t’i ngjitur ato në stadiumin Olympico.

“Do t’ia japim mundësinë të gjithë atyre që duan të jenë prezentë në mënyrë virtuale në stadium”, shkruan klubi kryeqytetas në një postim në faqen zyrtare.