Bayern fitore me ‘manita’, Lewandowski nuk ndalon së shënuari

Përditësuar më: 31/5/2020, ora 16:27
bayern 1024x576

Bayern fitore me ‘manita’, Lewandowski nuk ndalon së shënuari

Përditësuar më: 31/5/2020, ora 16:27

Ka qenë një ndeshje e lehtë përballja e radhës për Bayen Munchen në kampionatin gjerman të futbollit.

Bavarezët triumfuan me rezultatin e pastër 5-0 përballë modestëve të Dusseldorff, të cilët tashmë kanë hyrë në zonën më të ftohtë të renditjes.

Ndeshja pothuajse nuk kishte histori dhe djemtë Flick u dukën sikur luajtën një takim stërvitor. Ajo që ra në sy ishte sërish forma e mirë e polakut Lewandowski, i cili dhe në këtë takim shënoi 2 gola.