Tronditet futbolli maqedonas, gjashtë të infektuar nga COVID-19 te Shkëndija dhe Renova

renova shkendija 1100x620

COVID-19 “troket” edhe në futbollin maqedonas. Sipas testimeve të kryera dy anëtarë të klubit Shkëndija dhe 4 të klubit Renova janë diagnostikuar si pozitivë nga virusi që ka shkaktuar pandeminë globale.

Edhe pse nuk bëhet i ditur identiteti i personave të prekur, të dy klubet nga Tetova kanë deklaruar se kanë nisur procedurat për të kryer testimet e dyta të anëtarëve që rezultojnë pozitivë.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 678 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 5 persona humbën jetën nga virusi në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Gjatë 24 orëve u kryen 3088 testime, 457 të shëruar
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitale po trajtohen 285 pacientë, 24 në terapi intensive, 5 të intubuar