COVID-19, ndërron jetë 70-vjeçari nga Shkodra

ambulanca koronavirusi 600x338

Një tjetër pacient ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 në Shqipëri.

Bëhet fjalë për një 70 -vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, personi vuante nga diabeti dhe ishte i shtruar prej disa ditësh në gjendje të rëndë.

Personi shënon viktimën e 56-të në Shqipëri nga pandemia e koronavirusit.