Italia shënon rritje të numrit të rasteve të reja dhe viktimave në krahasim me dje

italia koronavirus 600x338

Në 24 orët e fundit, në Itali janë regjistruar 23 viktima dhe 142 raste të reja me koronavirus, duke shënuar një përkeqësim të bilancit nga dita e djeshme.

Dje, Italia shënoi bilancin e saj më të ulët qysh nga 28 shkurti, me 6 viktima dhe 126 raste të reja me COVID-19.